X
تبلیغات
زولا
پارسی اندیشان
راه در جهان یکی است و آن راه راستی است.


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 3 مرداد‌ماه سال 1389


چرا موفق نیستیم؟

اگر شما واقعا می خواهید موفق باشید، پس باید درک محکمی از تصورات مشخصی که باعث محدود کردن پتانسیل شما می شوند و شما را ناموفق می سازند، داشته باشید. افراد موفق جداً از این تصورات خطرناک پرهیز می کنند؛ کاری که شما هم باید انجام دهید....
▪ عقاید اشتباه: عقاید اشتباه تصورات غلطی هستند که شما درباره چیزها یا خودتان دارید. مثالی از این عقاید اشتباه می تواند این باشد که من در این کشور هیچ وقت نمی توانم شغلی پیدا کنم. این تصورات محدودکننده ظرفیت شما و موفقیت شما می شوند. خلاص شدن از این افکار غلط و دانستن بیشتر در مورد آنها از مهم ترین وظایف شما هستند، اگر جداً می خواهید موفق باشید.
▪ مرکز بیرونی کنترل: این نحوه نگرش باعث می شود فرد تصور کند که هر چه برای او اتفاق می افتد به علت عوامل بیرونی است. به طور مثال شما ادعا می کنید که پیدا نکردن کار به علت نرخ بالای بی کاری در جامعه است. شما فکر می کنید در کنترل عوامل بیرونی هستید. هیچ فرد موفقی خود را در کنترل عوامل بیرونی نمی بیند و اگر شما واقعا جدی هستید که موفق باشید، باید طرز تفکرتان را از مرکز کنترل بیرونی به مرکز کنترل درونی تبدیل کنید.
▪ کمبود استقامت: چه فایده ای دارد اگر شما مهارت ها و قابلیت های زیادی دارید ولی با یک یا دو بار شکست امیدتان را از دست می دهید؟ افرادی موفق هستند که در زندگی شان آن قدر استقامت و پافشاری می کنند و کارشان را ادامه می دهند تا به آنچه می خواهند می رسند، حتی اگر بارها و بارها شکست بخورند.
▪ کمبود انعطاف پذیری: انعطاف پذیری، توانایی وفق یافتن با شرایط بیرونی و همچنین توانایی امتحان کردن روش های جدید است، هنگامی که روش های فعلی تان جواب نمی دهند. هر چه انعطاف پذیرتر باشید، بیشتر می توانید با شرایط تان کنار بیایید و شانس موفقیت تان افزایش پیدا خواهد کرد.
▪ کمبود برنامه ریزی: اگر شما هیچ هدف و برنامه ریزی نداشته باشید، پس ناچاراً جزیی از نقشه های دیگران خواهید شد. اگر برنامه ای برای رهبری تیم کاری تان نداشته باشید دیگران با برنامه ریزی این فرصت را از شما خواهند گرفت. اگر شما برنامه ریزی نداشته باشید توسط دیگران جارو خواهید شد و کنار خواهید رفت. آنها مقام ها را خواهند گرفت، پول می سازند، مشهور می شوند و شما تنها تماشاچی خواهید بود. برنامه ریزی اصلی ترین ابزار رسیدن به موفقیت است.
▪ کمبود اعتماد به نفس: اگر اعتماد به نفس پایینی داشته باشید، احتمالا از بیان عقایدتان خجالت خواهید کشید و اگر کسی به شما بگوید آرزوها و رویاهای تان ناشدنی است، به سرعت تسلیم خواهید شد. شما از ریسک کردن می ترسید و به همین دلیل فرصت هایی که ممکن است باعث موفقیت شما شوند را رد می کنید. اگر می خواهید شانس موفق بودن تان را افزایش دهید، پس باید اعتماد به نفس تان را بسازید.
▪ فکر کردن به اینکه شما منابع مالی مورد نیاز ندارید: من در کتاب ام (چگونه آن را انجام دادم) توضیح داده ام که چگونه وب سایتی را مدیریت کرده ام که کمتر از دو سال با سرمایه ای در حدود ۵۰ دلار، هزارها دلار در ماه برایم تولید کرده است. خودتان را با این فکر که سرمایه ای ندارم، گول نزنید زیرا اگر واقعا مصمم هستید که جزو افراد موفق شوید، بدون هیچ منبع مالی هم به آن خواهید رسید. همان طور که این سایت مثالی از یک موفقیت مالی است بدون اینکه سرمایه ای برای شروع آن لازم بوده باشد.
▪ ارتباط موفقیت و ترس ها: منظورم ترس های طبیعی نیست. ترس هایی را می گویم که روی توانایی هایتان برای رسیدن به موفقیت اثر می گذارد: ترس از شکست و ترس از موفقیت. گرچه این دو نوع ترس به نظر متفاوت می رسند ولی روی شما اثری یکسان دارند که باعث بازداشتن شما از تلاش کردن و سوق دادن تان به سوی شکست می شوند.


منبع:دوستان
طبقه بندی:
ارسال توسط یاسرمولوی


آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

بزرگترین گروه ریاضی